Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

BURBIŠKIO DVARO ISTORIJOS MUZIEJAUS LANKYTOJAMS BUS ATVERTOS DVARO SPINTOS

Rugpjūčio 6 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare (Radviliškio r.) vyks antroji ciklo „Dvarų pramogos“ edukacijų diena „Atvėrus dvaro spintas“. Už įsivaizduojamų spintų durų lankytojų lauks daugybė dvaro gyvenimo įdomybių.

 

12 valandą paskaitą apie senuosius dvarų ir dvariškių atvaizdus „Dvarų kultūros istorija senuosiuose vaizduose“ skaitys doc. dr. Juozapas Blažiūnas.

13 valandą 30 minučių paskaitą ir dirbtuvėles „Ką rastume XIX amžiaus damos papuošalų skrynelėje“ ves „Filigrania“ (Lina Krasnovaitė-Siparienė ir Rūta Krasnovaitė).

Dalyviai bus supažindinti su XIX a. juvelyrikos istorija, įvairove, įdomybėmis, o dirbtuvėlėse turės galimybę pasidirbinti XIX a. tradicijų įkvėptą papuošalą (pakabuką, segę arba šukutes į plaukus) ir, kada tik panorėję, pasipuošti gyvomis gėlėmis.

„Aktualu ne tik ponioms ir panelėms – ponai ir ponaičiai taip pat nebus pamiršti“, – žada organizatoriai.

15 valandą 30 minučių į paskaitą ir edukaciją „Pažinsi žmogų pagal batus“ kvies dr. Arūnas Puškorius. Charizmatiškasis edukatorius pademonstruos senąjį batsiuvio amatą, parodys modelinės avalynės rekonstrukcijas (jas bus galima ir išmėginti). Renginio dalyviai edukacijoje išmoks senosios odos pynimo technologijos ir galės pinti patys.

Mados temą Burbiškio dvare pratęs ir ekspozicijos, į rūmų interjerą natūraliai įsiliejusi paroda „Gėlės ir mada“ iš mados istoriko, kolekcininko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Pirmoji renginių ciklo „Dvarų pramogos“, supažindinančio su dvarų kultūra, edukacijų diena „Dvarininkų virtuvės paslaptys“ Burbiškio dvaro istorijos muziejuje vyko liepos 30 dieną.

Rugpjūčio 20 dieną lankytojai bus laukiami trečiojoje, paskutinėje, edukacijų dienoje „Senieji dvariškių atvaizdai“: vyks „Siluetinių portretų piešimo“ edukacija, senosios fotografijos dirbtuvės „Penkiaminutė", paskaitoje XV–XIX a. dvaro gyventojų madas pristatys tyrėja Eglė Kukytė.

Projektą „Dvarų pramogos“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Augustės Labenskytės nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti