Praeitį saugojančiose kaimo gryčiose ir jaukiuose kiemuose įsitaisys Radviliškio krašto ir kitų regionų tautodailininkai, sertifikuoti amatininkai ir visus norinčius mokys senųjų amatų, kvies dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, primins senuosius kasdieninius darbus.
Šeštadienį nuo 11 iki 17 valandos kaime darbuosis patyrę meistrai: puodžius, kalvis, medžio drožėjas, pintinių pynėja, dievdirbys, veiks senovinių odinių dirbinių gamybos, šaukštų drožimo, lėlių iš skiaučių rišimo, linų apdirbimo, verpimo, šiaudinių sodų rišimo, virvelių vijimo ir kitos dirbtuvėlės.
Puodžiaus rankos augins molio indus, kaukšės kalvės priekalas, medis taps ir šaukštu, ir rūpintojėliu, vytelės susipins į patogius krepšius, šiaudai siūbuosis sodais, skiautės virs mielomis lėlėmis, oda – dirbiniais, o siūlai – virvutėmis.
Meistrai noriai dalysis sukauptomis žiniomis, kantriai paaiškins ir parodys, koks įdomus, svarbus ir naudingas jų amatas. Amžius nesvarbu – įdomūs užsiėmimai įtrauks ir vaikus, ir suaugusius. Savo darbo rezultatą bus galima parsivežti namo – liks puikus prisiminimas apie šauniai praleistą dieną.
Edukacinio ciklo „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ renginiai šią vasarą vyks penkis kartus – birželio 17, liepos 15 ir 29, rugpjūčio 19 ir 27 dienomis.
Renginiuose darbuosis varkalis, kalviai, puodžius, vilnos vėlėja, bitininkė, stiklo juvelyrė, medžio drožėjas, dievdirbys, pintinių pynėjos, audėja, siuvėja, šaukštų drožėjas, veiks senovinių odinių dirbinių gamybos, žvakių liejimo, žaislų gamybos, šiaudinių sodų rišimo, linų apdirbimo, verpimo, virvelių vijimo, skalbimo, malimo ir kt. dirbtuvėlės.
Šiemet bus ir naujovių – lankytojai galės mokytis stiklo juvelyrės, vilnos vėlimo, žvakių liejimo, bitininkystės, senovinių odinių dirbinių gamybos dirbtuvėlėse.
Atgijęs senasis Kleboniškių kaimas laukia lankytojų – darželiai dažosi vasaros spalvomis, medžiai teikia malonius pavėsius, o ekspozicijos pasakoja, kaip gyveno mūsų protėviai.
Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Lauros Prascevičiūtės ir Augustės Labenskytės nuotraukos
Atsiliepimai