Sėkmingai veikiantis Chaimo Frenkelio odų fabrikas paskatino Šiauliuose atsirasti ir kitiems odų fabrikams ir dirbtuvėms. 1894 m. įsikūrė mažesnis brolių Rogalinų odų fabrikas, kuriame iš pradžių dirbo apie 20 darbininkų. 1908–1909 m. fabrikas buvo naujai mechanizuotas.
Informaciją parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą „Pažink retro Šiaulius: senoji miesto pramonė“. Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.
Nuotraukos Ievos Slonksnytės.
1912 m. Rogalinų odų fabrikas sudegė. Dėl gaisro buvo apkaltintas pats savininkas. Prisiekusiųjų teismas Rogaliną dėl nepakankamų kaltės įrodymų išteisino.
Po gaisro fabrikas buvo atstatytas ir veikė iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios. Rogalinai importavo odas ir apdirbimo medžiagas iš užsienio. Fabrikas gamino padų, vidpadžių odą, išdirbdavo juchto ir chromo odas. Gaminiai daugiausia buvo parduodami Šiauliuose bei kituose Lietuvos miestuose, dalis prekių parduodamos Rusijoje.
Pirmojo pasaulinio karo metais brolių Rogalinų odų fabrikas iš dalies buvo sugriautas, o savininkai pasitraukė į Rusiją. Tarpukariu fabrikas tęsė darbą. Prasidėjus ekonominei krizei Lietuvoje, fabrikas neatlaikė finansinių sunkumų ir apie 1930 m. nutraukė savo veiklą.
Atsiliepimai