ŠIAULIŲ BULVARAS

Įdomios vietos

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Vilniaus gatvė, kaip ir Tilžės gatvė, nutiestos XVIII a. Tai istorinis raktas, vedantis iš rytų į vakarus ar atvirkščiai, taip kaip Tilžės gatvė – iš pietų į šiaurę.

XX a., atstatant ir plėtojant per Pirmąjį pasaulinį karą stipriai apgriautą miestą, Vilniaus gatvė buvo apstatyta išraiškingosios tarpukario architektūros – moderno – pastatais. Nemažai mūrinių 2–4 aukštų pastatų Vilniaus gatvėje (nuo Tilžės gatvės iki Didždvario gimnazijos) išlikę iki šiol.

Sovietmečiu, po Antrojo pasaulinio karo, Vilniaus gatvės pastatai buvo atstatyti arba rekonstruoti, pritaikyti tuomečiams poreikiams, atsirado ir sovietmečiui būdingų statinių, simbolikos. Sugriautų pastatų vietoje pastatyti stalinistinio periodo architektūros gyvenamieji namai, jų pirmuose aukštuose įrengtos parduotuvės arba maitinimo įstaigos. Pastatų architektūra buvo pritaikyta nedideliam miestui, todėl pompastikos, vyravusios sovietinėje pokario architektūroje, išvengta.

Iki 1974 m. gatvėje vyko intensyvus judėjimas – ji buvo viena pagrindinių Šiaulių miesto ir transporto, ir komercinių arterijų.

1975 m. Vilniaus gatvės centrinė dalis (nuo Žemaitės gatvės iki P. Višinskio gatvės) tapo pėsčiųjų gatve. Tuometinė Vilniaus pėsčiųjų gatvė buvo unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Sovietų Sąjungoje. Antra pėsčiųjų gatvės dalis buvo įrengta 1986 m. – švenčiant 750 metų jubiliejų. Rekonstravus gatvės atkarpą nuo P.Višinskio gatvės iki Draugystės prospekto, pėsčiųjų zona nusidriekė iki 1280 m ilgio.

2005–2009 m. vyko bulvaro rekonstrukcija. Rekonstrukcijos ilgis – 735 metrai. Rekonstruojant panaudoti ir iš senojo miesto grindinio likę tašyti granito akmenys. Pėsčiųjų ir neįgaliųjų patogumui gatvės bortai yra su nuolydžiu, užtikrinantys ir kokybišką dviračių, riedučių ir vežimėlių judėjimą.

Vilniaus gatvė neprarado savo reikšmės per visus Šiaulių miesto vystymosi laikotarpius. Atkūrus nepriklausomybę ši miesto dalis ypač išaugo ir išgražėjo, tapo svarbiausia šiauliečių laisvalaikio leidimo, poilsio, pramogų ir prekybos vieta.

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Se
  Sefferis aleksandris Rīga teika Ropažiu iels
  2021-11-08

  Mile cilvēki aizbrauciet uz Šauļiem. Nobildēt gaijeiu ielu kura ira Šauļos Lietuvā kur dzīvo Vida kura labi mūs uzņēma saulos bijām rasos gatve kur dzīvo Vida

 • Se
  Sefferis Aleksandris Rīga teika
  2021-05-04

  Mīļie šauļu iedzīvotāji atsūtiet man kartiņu par šauļiem pilsētu kur es biju ar Helēnu bulgakovu kopā mīļie cilvēki atsūtiet man kartiņu par šauļiem lietuvas pilsetu kur mēs bijām pie vidas kura dzīvo šauļos rasos gatve kura ira saulos

 • Se
  Sefferis Aleksandris Rīga lstvijs
  2021-03-24

  Mīļie šauļu iefzitaiji nobildeijiet man arku šauļos kura atrodas viļņas gatve gaijieju iela kura ira šauļos lietuva kur man gribas būt sefferis Aleksandris Rīga Ropažu iela maijā piiesmit dzīvoklis trisdeimintris kods simtu trīs

 • Se
  Sefferis Aleksandris. Riga
  2020-11-16

  Mīļie šauļu. Iedzīvotāji nobildeijiet man lūdzu šauļu. Staigaijamo iellu kura atrodas šauļos lietuva. Pilsēta un atsūtiet. Man bildi par šauļiem bildi atsūtiet Sefferam Aleksandram kurš dzīvo Ropažu iela maijā piiesmit dzīvoklis trīsdesmit trīs