Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

RAGINĖNŲ PILIAKALNIS „RAGANŲ KALNAS“

Gamtos objektai

Audio gidas

0:00
0:00

Teikiamos paslaugos vieta

Radviliškio rajonas

Žmonėms su negalia

Raginėnų piliakalnis stūkso Pakalniškių seniūnijai priklausančiame Raginėnų kaime, Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje. Piliakalnis įrengtas Daugyvenės kairiajame krante esančioje aukštumoje ir, remiantis atliktais archeologiniais tyrimais, datuojamas II tūkst. – I tūkst. prieš mūsų erą.

Piliakalnio aikštelė keturkampė, pailga, 200 m2 dydžio. Jos šiauriniame ir vakariniame pakraščiuose supiltas 1,5–3 metrų aukščio, 17 metrų pločio pylimas. Žemiau pylimo viršaus šiauriniame ir vakariniame šlaituose yra 5 metrų pločio terasa. Nusileidus 4 metrus žemiau terasos, šiaurinėje papėdėje yra 20 metrų pločio, 3 metrų gylio griovys 5 m pločio, už kurio supiltas 2 metrų aukščio, 12 metrų pločio pylimas. Pastarasis turėjo juosti ir piliakalnio vakarinę papėdę, tačiau čia jis visiškai sunaikintas. Piliakalnio šlaitai statūs, 9 metrų aukščio, dirvonuoja, o dėl lankytojų srauto šiaurinio šlaito takų vietose formuojasi erozijos.

1996 metais Raginėnų piliakalnį tyrinėjo Lietuvos archeologų ekspedicija. Piliakalnio šiaurinėje ir vakarinėje papėdėse, 3,74 hektarų plote aptikta papėdės gyvenvietė. Buvo atrastas iki 20 centimetrų storio kultūrinis sluoksnis su židiniu, moliniu svareliu, grublėta, lygia ir žiesta keramika, gyvulių kaulais. Greta piliakalnio aptikti du pilkapynai, datuojami II–VII mūsų eros amžiumi, kurie buvo tyrinėti 1829, 1909 ir 1910 metais vykusių archeologinių ekspedicijų metu.

Raginėnų piliakalnį galima pasiekti Pakalniškių-Rozalimo keliu neprivažiavus kelio į Burbiškį, pasukus į dešinę ir nuvažiavus apie 200 metrų lauko keliuku iki piliakalnio papėdės.

Atsiliepimai

Komentuoti