Tokios paskirties muziejus yra vienintelis Šiaurės Lietuvoje. Muziejuje eksponuojami per kelis dešimtmečius sukaupti gyvosios gamtos eksponatai, daugelis jų atspindi Lietuvos gamtą. Muziejus turi ne tik mokslinę, bet ir pažintinę reikšmę. Iš viso muziejuje sukaupta daugiau kaip 4000 eksponatų. Čia demonstruojamos 73 rūšys ir formos pinčių ir duobagyvių, vabzdžių – net 889 rūšys (tarp jų vien 534 drugių rūšys, moliuskų rūšių ir variacijų yra net 1011). Gausiai muziejus eksponuoja paukščius – net 182 rūšis. Muziejuje galima pamatyti 39 rūšis jūros žvaigždžių ir jūros ežių bei 46 rūšių žuvų, varliagyvių ir roplių. Be čia išvardintų gyvūnijos pasaulio atstovų, muziejuje dar eksponuojami vėžiagyviai, voragyviai, šimtakojai ir kiti. Muziejuje esama ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovų. Ekspozicijoje demonstruojami ir vabzdžių bei paukščių gyvenamieji būstai — lizdai ir inkilai.
Visi muziejaus eksponatai išdėstyti sistematine tvarka, pradedant nuo paprasčiausios sandaros pinčių ir baigiant žinduoliais. Daugelis muziejaus eksponatų pavadinimų užrašyti lotynų ir lietuvių kalbomis, Lietuvos Raudonosios knygos gyvūnai pažymėti raudonais taškeliais. Muziejuje rodomi eksponatai daugiausia atspindi Lietuvos bioįvairovę ir Šiaurės Lietuvos regioną.
Muziejaus tikslas – padėti lankytojams geriau susipažinti su mus supančia gyvūnijos sistema ir jos įvairove, nes pagarba ir meilė gamtai ateina tik per pažinimą.
Muziejaus paskirtis dvejopa – jis ne tik universiteto mokymo bazė, bet ir erdvė visuomenei tenkinti pažintinius interesus. Čia vyksta gamtos mokslų dalykų teoriniai užsiėmimai bei laboratoriniai darbai. Kitu metu muziejų lanko regiono moksleiviai, ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai, suaugusieji. Pagrindiniai šio muziejaus lankytojai – Šiaulių miesto ir Šiaulių apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai, pradinių klasių mokiniai ir mokytojai. Daugelis pradinukų Šiaulių akedemijos gamtos muziejaus eksponuojamus gyvūnus mato pirmą kartą, jie atidžiai klausosi edukatoriaus pasakojimų ir noriai aptarinėja matytus gyvūnijos pasaulio atstovus. Muziejuje lankosi ir svečiai iš užsienio – čia jau yra pabuvoję daugiau kaip 30 šalių atstovai.
Muziejaus įkūrėjas – Stasys Gliaudys, muziejuje kaupęs eksponatus nuo 1974 m. ir į jį užsukantis iki šiol. Gamtos muziejus įkurtas 2000 m. rugsėjo mėn., minint Pedagogikos fakulteto 40-ties metų jubiliejų. 2013 m. gruodžio 18 d. minint ilgamečio fakulteto dėstytojo, Šiaulių universiteto Botanikos sodo ir Gamtos muziejaus įkūrėjo ir puoselėtojo, Šiaulių miesto garbės piliečio Stasio Gliaudžio jubiliejų Gamtos muziejui suteiktas Stasio Gliaudžio vardas.
Priimamos tik grupės iš anksto suderinus laiką.
Naujausią ekskursijos kainą galite pasitikslinti kainoraštyje.
Atsiliepimai