Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

MENIŠKIEJI ŠIAULIAI

Menas mėgsta Šiaulius, o šiauliečiai – meną... Atvažiuokite, grožėkitės, fotografuokitės ir vertinkite! Piešiniai ant sienų, meniniai objektai bei akcentai, tūrinė reklama, skulptūros bei fontanai – įdomūs ir nuotaikingi kūriniai gražina Saulės miestą ir kuria ypatingą jo atmosferą.

Gatvės menas

Šiauliuose esančios „gyvos“ bei spalvingos sienos traukia praeivių dėmesį, kviečia sustoti, parymoti ir pasvajoti. Vienas naujausių bei ryškiausių grafičių – mokslininko, atradėjo Mikalojaus Koperniko atvaizdas (aut. EttoJa), kurį, kaip ir daugelį kitų kūrinių, rasite Centrinėje miesto dalyje. Ši gatvės meno iniciatyva „Erasmus+“ SIENA: pamatyk galimybę“ tarsi ragina pakelti akis į dangų ir pamatyti savo tobulėjimo galimybes. Kitas simbolinis piešinys – 80 margaspalvių drugelių – puikuojasi ant Šiaulių dramos teatro sienos (aut.: R. Uogintienė, A. Uogintas). Nenustebkite, kai slėpdamiesi nuo lietaus, stoviniuosite po senaisiais bulvaro balkonais ir netyčia pakelsite akis – čia taip pat išvysite menininkų darbus, pasakojančius skirtingas istorijas. Šiauliuose ne kartą organizuoti viešųjų erdvių meno plenerai „Saulės pagrobimas“ papuošė miestą ir paliko įdomius, spalvingus ir paslaptingus kūrėjų pėdsakus.

Meniniai objektai ir akcentai

Svajingai vaikštinėjant vienu seniausiu bulvaru – tik spėk dairytis: vienur norisi paliesti ir prisėsti, kitur – nusifotografuoti. Naujausias meninis objektas „Saulės veidrodis“ (skulpt.: K. Bimba, E. Gaubas, komp. G. Dapkevičius ir inž. A. Šileika) – tai ne tik dangaus kūną, bet ir Saulės miestą simbolizuojantis kūrinys, kuris, pajutęs žmogaus prisilietimą, šviečia bei skamba. O Šiauliuose esantis Saulės objektų taktilinis žemėlapis (skulpt. A. Sakalauskas, diz. V. Bernotas) – tai išskirtinė galimybė paliesti bei pajausti miestui svarbias vietas. Laikrodis „Gaidys“ (aut. V. Puronas), tapęs populiaria miestiečių susitikimo vieta, ne tik skaičiuoja laiką, bet ir sveikinasi su praeiviais skirtingomis kalbomis. Šeimininkų ieškantys „Mano batai“ (aut. M. Gaubas), viltimi spinduliuojantis „Meilės varpas“ (aut. D. Augulis), valerijonus mėgstantys „Katinai ant stogo“ (aut. V. Puronas) – šie ir kiti meniniai akcentai miestui taip pat suteikia išskirtinumo ir žaismingumo.

Tūrinė reklama

Batas, kregždutės, knygos, gyvatė, vėžys – tai, aukštai ant stulpų įsitaisę, senieji Šiaulių bulvaro „gyventojai“, kurie čia įsikūrė beveik prieš pusę šimtmečio ir tapo išskirtinumo suteikiančiais miesto ženklais. Taurę apsivyniojusi gyvatė ar cigarečių pakelį pasiglemžęs vėžys – pagrindinė šių kūrinių funkcija buvo įspėti apie žalingų įpročių žalą žmogui; tai buvo pirmoji antireklama tuometinėje Rytų Europoje. Meiliai besiglaustančios kregždutės tuomet kvietė praeivius užeiti į jaunavedžių saloną, o milžiniškos knygos ragino pirkti ir skaityti ne bet ką, o atitinkamo turinio leidinius. Idėjos autorius, pagrindinis to meto miesto dailininkas, Vilius Puronas džiaugiasi, kad šie darbai, kažkada buvę efektyviais reklamos bei antireklamos skleidėjais bei miesto gražintojais, dabar tapo miesto folkloru ir tam tikrų vertybių kodais – neatsiejama Šiaulių miesto vaizdo bei istorijos dalimi.

Skulptūros bei fontanai

Beveik prie kiekvieno kampo jūsų laukia skulptūra ar fontanas. „Skaitantis žmogus“ (aut. H. Orakauskas), „Senelis su anūkais“, Trys nykštukai“, „Pelikanai“, (skulpt. B. Kasperavičienė), „Paukščiai“ (skulpt. K. Kasperavičius), „Geležinė lapė“ (aut. V. Puronas) – tai meno kūriniai, kurie jau seniai pelnė praeivių simpatijas ir sentimentaliai žvilgčioja iš miesto atvirukų bei magnetukų. Dar daug įdomių, spalvingų ir patrauklių skulptūrų bei fontanų rasite Šiauliuose – saulės, saldumynų ir savitų muziejų mieste!

Atsiliepimai

Komentuoti