Patirties mainų vizitui pasirinkta Gdansko, Sopoto kryptis, tyrinėti Varmijos ir Mozūrijos regionai. Kelionės tikslas – aplankyti miestų turizmo centrus, išgirsti jų patirtį ir darbo organizavimo modelius bei susipažinti su kitais kraštui reikšmingais lankytinais objektais.
Turizmo centro darbuotoja Sopote susitikime su projekto delegacija pasakojo apie savo vykdomas veiklas, darbų paskirstymą ir kaip išlaikoma darbo kokybė, kai vasaros sezono metu mieste žmonių skaičius pakyla iki milijono. Gdanske susipažinome net su dviejų centrų darbu: Gdansko miesto ir Gdansko regiono turizmo centrais. Gidė, vedusi ekskursiją po miestą, supažindino su gidų darbo specifika regione, vedė apžvalginę ekskursiją po miestą bei pristatė Gdansko Šekspyro teatrą – vienintelį teatrą, galintį rengti pasirodymus ir po atviru dangumi. Jame turėjome galimybę susipažinti, kaip visapusiškai galima išnaudoti teatro erdves.
Nuvykę į Olštyną susipažinome su Varmijos regionu, jo istorija bei neatsiejama miesto tapatybės dalimi – Mikalojumi Koperniku, kuriam Olštyne skiriamas ypatingas dėmesys, nes būtent čia jis nugyveno didžiąją dalį savo gyvenimo. Susitikimo metu Olštyno turizmo centre išgirdome jų patirtis ir pasidalijimus.
Paskutinę kelionės dieną buvo lankomas Augustavo miestas, kur su miestu susipažinome plaukdami Mėtos upe. Augustavo turizmo centre išgirdome daugiau informacijos apie Mozūrijos regioną bei turistines veiklas šiame krašte.
Kelionę taip pat lydėjo gastronominės patirtys, kurios neatsiejama krašto pažinimo dalis. Ragavome lenkišką tradicinę sriubą „žurek“, mėgavomės vakariene plaukiant laivu Vyslos upe Gdanske.
Galutinis šio projekto rezultatas – paslaugų kokybės gerinimo standartų gairių paruošimas, todėl susipažinimas ne tik su kitų Lietuvos ir Latvijos, bet ir kitos šalies turizmo centrų darbu - išties puiki patirtis!
Patirties mainų veikla vykdyta įgyvendinant Europos teritorinio bendradarbiavimo 2021-2027 metų INTERREG VI-A LATVIA-LITHUANIA programos projektą „Viešojo sektoriaus specialistų gebėjimų stiprinimas, siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę Šiaulių miesto savivaldybės ir Bauskės rajono savivaldybės turizmo institucijose“ (LL-00141, akr. ,,Kokybė kontroliuojama“).
Visas projekto biudžetas – 201 522,18 €, iš jų 161 217,74 € ES struktūrinių fondų lėšos.
Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių turizmo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti traktuojama, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Atsiliepimai