Lapkričio 16 d. 17.00 val. Konferencijų salėje (II a.) vyks Bernardo Gailiaus „Agentė: šnipų romanas“ ir Dalios Staponkutės „Vivat Regina!“ knygų pristatymas.
Dalyvauja autoriai, moderuoja literatūrologas Nerijus Brazauskas.
Bernardas Gailius – rašytojas ir istorikas, knygų „Partizanai tada ir šiandien", „Nusikaltimai prie Smetonos", „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika" autorius, įvertintas Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrine premija. Savo naujausiame kūrinyje romane „Agentė” (2024) autorius skaitytojus nukelia į kontrastais žaižaruojantį tarpukario Kauną, kuriame verda šnipų intrigos.
Romano „Agentė“ veiksmas vyksta 1938-aisiais, prasidedant opoziciniam judėjimui prieš Antano Smetonos vyriausybę. Krikščionys demokratai, valstiečiai liaudininkai ir voldemarininkai pirmą kartą sutaria veikti kartu ir pagaliau priversti tautininkų prezidentą pasidalinti valdžia. Bet planus rezga ne tik jie. Dar viena politinio žaidimo dalyvė – komunistų partijos pogrindininkė Angelė Treigytė, nusprendžia pasitraukti ir pradėti naują gyvenimą Amerikoje. Netrukus Angelė susiduria su Valstybės saugumo departamento žvalgyba, atstovaujama Konstantino Astrausko. Šis susitikimas išjudina nenuspėjamų įvykių virtinę, kur pinasi aistra ir šaltas protas.
Dalia Staponkutė – šiaulietė rašytoja, vertėja, filosofė, daugiau nei tris dešimtmečius gyvenanti tarp Lietuvos ir Kipro. Kritikų, skaitytojų ir vertėjų į kitas kalbas pripažinimo sulaukusių knygų „Lietumi prieš saulę“ (2007), „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ (2014) autorė. Ankstesnių knygų temos – nostalgija, motinystė, dvikalbystė, meilė, kelionės – persmelkia ir trečiąją jos knygą, paralelinių istorijų romaną „Vivat regina!“ (2024), aukštai įvertintą šiuose Metų knygos rinkimuose. Gretindama tolimas viena kitai Lietuvos ir rytinio Viduržemio jūros regiono kultūras, D. Staponkutė netikėtai rinkosi ne dabartinį, o viduramžių laiką. Paralelinio laiko ir istorijos romano herojės – Renesanso moterys: Kipro, Jeruzalės ir Armėnijos karalienė Kotryna Kornaro ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Jų vaidmuo politikoje, jų meilės istorijos ir žmonių likimai brėkštant Europos Renesansui – tai pasakojimų linijos, susivijusios į romano turinį. Dvi istorijos, dvi herojės, dvi karalienės, dvi moterys, dvi legendos, per kurias romane atsiskleidžia vienas bendras Europos paribių valstybių likimas.
Šiaulių knygų mugė – atrask savo skaitymo stilių!
RENGINYS NEMOKAMAS. IŠANKSTINĖS REGISTRACIJOS NĖRA!
-----------------------------------------------------------------------
Mugės metu:
- 10–19 val. dirbs aptarnaujantys darbuotojai, registratūra, bus galima lankytis fonduose, pasiimti knygų.
- 10–19 val. veiks šeimai skirtas užduočių labirintas „Atrask savo skaitymo stilių“ Vaikų ir Suaugusiųjų abonementuose.
- 10–19 val. 3-io aukšto fojė leidyklos prekiaus knygomis.
- 10–19 val. šeimoms bus atviras sensorinis kambarys (galima jame apsilankyti, naudotis sensorine įranga ir priemonėmis).
- 10–19 val. kino salėje bus rodomi Šiaulių miesto ir krašto istoriją atskleidžiantys dokumentiniai vaizdo įrašai.
- 13–15 val. 2-o aukšto fojė vaikams vyks piešimo ant veidų užsiėmimas.
- 12.30–17.00 val. Edukacijų erdvėje vyks Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos kūrybinės-edukacinės dirbtuvės.
- 12.30–19.00 val. 2 aukšto fojė vyks Raudonojo kryžiaus pirmosios pagalbos mokymai, išvykimo krepšio pristatymas.
Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Rėmėjai ir draugai: Šiaulių miesto savivaldybė, JAV ambasada Lietuvoje, Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „Regionų naujienos“, „Miesto naujienos“, „Literatūra ir menas“, „Busturas“, „Owexx“, „Desertų dirbtuvės“, „Fox Pizza“, „Gorila reklama“, PPC „Akropolis“, knygynų tinklas „Pegasas“.
Vizuale panaudotos Edvino Kumšlyčio ir Gretos Skaraitienės nuotr.
Dalintis nuoroda el. paštu