Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

BRONIAUS RUDŽIO KŪRYBOS PARODA „BRANIO CEZARIO PJŪVIS“

Parodos

2024 m. rugpjūčio 1–31 d. Šiaulių dailės galerijoje veikia Broniaus Rudžio kūrybos paroda „Branio cezario pjūvis“.

 

Paroda atidaroma rugpjūčio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje. Atidarymo metu parodos lankymas nemokamas.

 

APIE PARODOS PAVADINIMĄ

Sutinkame daug bevardžių daiktų, reiškinių, sąvokų neturinčių lietuviško atitikmens. Tarp jų ir bevardės parodos tik su vardo ir pavardės nuoroda. Tai lyg bevardžiai vaikai – mano mergaitė, mano berniukas, mano paroda. Pirmąją paroda su kurso draugu surengėme prieš penkiasdešimt metų. Patys buvome bevardžiai be patirties, todėl tai buvo tik tapybos ir skulptūros paroda. Atlikti ilgame kūrybiniame laikotarpyje susikaupusių kūrinių parodą ir įvardinti, kad tai bus – Broniaus Rudžio penkiasdešimties kūrybos metų apžvalginė paroda? Toks ilgas renginio vardas? Gal gyvenimo apžvalga, pjūvis? Sutikime, kad tai tam tikras pjūvis, kai bandoma susikurti sąlygą įgalinančią pažvelgti anapus autoriaus vizualinio matymo, atgal į jo praeitį ir tuo pačiu į ateitį.

 

BRANIO CEZARIO PJŪVIS

Tai jau kokia trisdešimtoji personalinė Broniaus Rudžio paroda, kurioje piešiniai, objektai, instaliacijos darniai įsikuria vienoje parodinėje erdvėje. Vyrauja pagrindinė medžiaga – popierius. Šiaulių dailės galerijoje tai jau aštuonioliktas kūrybinis pjūvis. Pirmą kartą kaip Branio. Vardas autorių pasivijo iš tėviškės, kaip  vaikystės prie Žaliosios girios aidas, kai tuomet jis buvo Braniukas. Vėliau (ir iki dabar) jis į Vepus sugrįžta kaip aukštaitis Branys. Parodos erdvės pjūvyje atsiduria plokštumos ir tūriai, rodantis autoriaus meistriškumą manipuliuoti pastato erdve, perkirsti ją įsivaizduojamomis plokštumomis, papildant jas piešinių stiklo atspindžiais. Šiame vientisame pjūvyje jaučiamos pagrindinių ašių linijos, sutartiniai ženklai, skirtingo dydžio detalės, kurių menamumas kuria pjūvio mistiką.

 

APIE AUTORIŲ

Bronislovas Rudys (Branys) gimė 1954 m. lapkričio 26 d. Vepuose, Panevėžio rajone, eigulio Kazio Rudžio ir laukų darbininkės Izabėlės Špėlytės-Rudienės šeimoje, pirmas vaikas iš šešių. 1961–1965 m. mokėsi Vepų pradinėje mokykloje; 1965–1969 m. Karsakiškio aštuonmetėje mokykloje; 1969–1972 m. Subačiaus vidurinėje mokykloje; 1972–1977 m. studijavo Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultete. 1981–1986 m. Šiaulių 13-osios vidurinės mokyklos piešimo mokytojas; 1987–1990 m. dailės laborantas; 1990–2002 m. mokyklos direktoriaus pavaduotojas; 2002–2007 m. – mokyklos direktorius; 2008–2013 m. Šiaulių universiteto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas, dailės mokytojas ekspertas, nuo 2012 m. Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytojas. Literatūrinio almanacho „Varpai“ redakcinės tarybos narys. Nuo 1986 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 2014 m. laisvasis menininkas. Nuo 2021 m. Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas. Kūryboje dominuoja vaizduojamasis menas: grafika, piešiniai, estampai, instaliacijos, instaliacijos, objektai, performansai. Daugelio tarptautinių, Lietuvos, Šiaulių miesto parodų, meninių akcijų, meno projektų iniciatorius ir dalyvis. Darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Zimerlio meno muziejus (Zimmerli art museum, NY), kolekcijos privačiose galerijose Australijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje.

_ _ _

Mieli lankytojai, dalyvaudami parodų atidarymuose, neprieštaraujate, kad jie gali būti filmuojami ar fotografuojami, o jų nuotraukos viešinamos Šiaulių dailės galerijos internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.