Diskusija ir kūrybinės dirbtuvės su Giedriumi Buču

Vaikams

„Zoom“ platformoje vyks diskusija ir kūrybinės dirbtuvės „Neišmesk, o suteik naują gyvenimą“ su edukatoriumi Giedriumi Buču antrinio dizaino aplinkosaugos tema.

Pirmoje užsiėmimo dalyje mokiniai dalyvaus diskusijoje apie aplinkosaugą, darnų vartojimą ir antrinio dizaino idėjas, rūpinimąsi švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu.

Antrojoje dalyje edukatorius G. Bučas pakvies dalyvius į kūrybines dirbtuves – iš antrinių žaliavų (randamų kiekvienuose namuose ar gamtoje), mokiniai išmoks susikurti naudojamą daiktą. Antrines žaliavas dažniausiai žmonės laiko šiukšlėmis, tačiau panaudojant jas kūrybiškai galima jas paversti naudingais ir praktiškais daiktais.

Edukacijai reikės: panaudotos skardinės (pvz., likusios nuo kavos), virvutės, įvairių medžiagų iš gamtos (šakelių, pagaliukų, žievės, kankorėžių, samanų), žirklių.

Panaudodami visas šias paprastas medžiagas, mokiniai išmoks pasidaryti vabalų viešbutį, kurį galės paskui palikti gamtoje (pakabinti ant šakos ar kokioje pastogėje).

Diskusijos–dirbtuvių metu mokiniai sužinos 5 pagrindinius darnaus vartojimo principus, supras daiktų antrinio panaudojimo filosofiją, išmoks pasigaminti daiktus iš antrinio panaudojimo žaliavų, supras manojo didžiojo AŠ galimybes, taip pat mokysis rūpintis gamta.

Diskusijos ir edukacinių dirbtuvių trukmė – 1,5 val.

Dalyvauja 7–8 klasių mokiniai.

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 41) 52 50 05.

Prisijungimo nuoroda bus siunčiama tik prisiregistravusiems dalyviams.

Giedrius Bučas – socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, Pokyčių lyderis, visuomenininkas, socialinis verslininkas. Darnos žygio pėsčiomis 2020 metais aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ iniciatorius. Kūrybos kampas 360° – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdo edukacinę veiklą organizuojant kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

Organizatorė – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Partnerės – Radviliškio rajono viešoji biblioteka, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Veikla organizuojama įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai remiamą projektą „EKOBIBLIOTEKA: rytojaus kūrėjai 2“.