Kamerinis muzikinis spektaklis „Lietuviškų romansų vainikas“

Spektakliai

Emocijomis spindinti, jausmais žaižaruojanti atminties karūna žmonėms ir laikui, kuriame jie kūrė  idealų tėvynės Lietuvos, jos žmonių, gamtovaizdžių, istorinių žygių paveikslą, iš kurio dabar, su nerimu žvelgdami į ateitį, semiamės vilties, tikėjimo ir meilės.

Žiūrovams skleidžiasi tarpukario Lietuvos Laikinosios sostinės meno salonų gyvenimo atspindžiai  scenose apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių - Maironio, K. Binkio, J. Tumo–Vaižganto, J. Aisčio, B. Brazdžionio, V. Mačernio, S. Nėries – žinomi ir nežinomi – portretų štrichai ryškėja per amžininkų prisiminimus bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą.

Spektaklyje ,,keliaujama“ Lietuvos romanso keliu iš kaimo į miestą. O mieste į profesionalių kompozitorių kūrybą. Skamba ne tik Lietuvos romansų karaliaus A. Kačanausko kūriniai, bet ir J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos, A. Raudonikio, A. Bražinsko romansai. Žiūrovai turi džiaugsmą išgirsti svajingus B. Dvariono fortepijoninius kūrinius.

 

Režisūrinis sprendimas – romantiškas, vaidybinis, emocionalus, šelmiškas, žaismingas – atspindi madingo XX a. pirmoje pusėje muzikinio-literatūrinio meno salono atmosferą.

Žiūrovai turi galimybę pavakaroti A. Kačanausko namų salone, pasvajoti Maironio salone, pasiklausyti J. Naujalio dainų, apsilankyti Konrado kavinėje, nukeliauti drauge su K. Binkiu į Palangą, drauge su S. Nėrimi eiti per lūžtantį meilės ledą... Ir sustiprėti tikėjime, kad Grožis gali išgelbėti pasaulį.

Scenografija iš detalių fragmentiškai kuria  meno salono įvaizdį.

Kostiumai – XX a. trečio ir ketvirto dešimtmečio stiliaus, madingi tiek Kaune, tiek Paryžiuje...

Virginija Kochanskytė – režisierė, aktorė
Edita Zizaitė – pianistė
Giedrė Zeicaitė – dainininkė

Trukmė – 60 min.

Įėjimas su kvietimais. Kvietimus galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje arba Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose nuo spalio 27 d.
Į spektaklį reikalinga išankstinė registracija ir galimybių pasas.

Visa XII respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Pulsas“ programa čia.