MO MUZIEJAUS PARODA „RŪŠIŲ ATSIRADIMAS. 90-ŲJŲ DNR“| VIRUS MENAS

Parodos

Lapkričio 26 d., penktadienį, 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks kultinės MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ atidarymas, kurį papildys Kauno šokio teatro „Aura“ performansas „Atvirų širdžių iliuzija“ (kostiumų autorė Guda Koster (Nyderlandai); garsinė scenografija – OBCDN).

Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu: https://bit.ly/3C96t1C

Parodos kuratoriai: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik.

Parodos architektai: Joris Šykovas ir Renata Valčik.

Parodos dizaineris – Liudas Parulskis.

Parodos koordinatorė – Barbora Sakalinskaitė.

Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 18 d.

 

APIE PARODĄ – KODĖL 90-IEJI?

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje aplankė daugiau nei 140 tūkst. Lankytojų, o dabar jos kelionė tęsiasi Šiauliuose!

90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip įkvėpimas madai. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Vieni žvelgdami atgal jaučia nostalgiją, kiti – nenori ano laiko atminti. Nepaisant to, 90-ųjų refleksijose galime ieškoti atsakymų ir paaiškinimų, kodėl anuometinės viltys dar neišsipildė, o tuo pačiu – kokį tolimą kelią nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo su vartotojiškos rinkos taisyklėmis, visuotinį pilkumą ėmė keisti spalvinga prekių, gyvenimo būdų ir nuomonių pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys.

Šios naujos rūšys turėjo užkariauti nepažintas erdves, nustatyti naujas taisykles, (per)kurti savo tapatybes.

Kokie esame kaip lietuviai? Kaip vyrai ir moterys? Kaip save išreiškiame? Kokie simboliai mus vienija? Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų? Irk ą išmokome per prabėgusius trisdešimt metų?

Specialiai parodai Šiauliuose atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės mums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimus, kokie buvome ir kokiais tampame.

◾ ◾ ◾

Veiklos – šiuolaikinio meno festivalio „VIRUS‘26“ dalis

◾ ◾ ◾

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius

◾ ◾ ◾

Detalesnė informacija apie festivalio renginius: https://bit.ly/2XPUesQ