Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

Parodos

2024 m. rugsėjo 29d., sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas yra nemokamas.

Lankytojų lauks:

CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)

Nuolatinės ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas“, „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“ lankymas.
 Paroda „Nikolajus Novikovas: dekonstrukcija“.
Novikovo k
ūryba verčia suabejoti pamatiniais žmogaus gyvenimo dalykais: grožiu, gėriu, prigimties taurumu. Jo kūriniai ypač suglumins tuos, kurie tiki, jog meno misija – nešti grožį ir gėrį. Nors šio autoriaus kompozicijos nestulbina išraiškos priemonių gausa, spalvomis, sudėtingais siužetais, dydžiu, visgi tai nesutrukdo sukelti šiokią tokią minčių audrą žiūrovo galvoje, priversti įsižiūrėti ir pamatyti. Grožis kelia susižavėjimą, o tai, kas negražu – smalsumą, dažnai pasąmonėje sutapatinant su blogiu. Tad pasmalsaukime.
 Lauko paroda skirta Tarptautiniam Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivaliui.
Chaimo Frenkelio vilos parke, žydint t
ūkstančiams rožių žiedų, šalia skleidžiasi ir įvairios meno formos – kasmet čia vyksta Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Šiemet susiburti po vasarišku dangumi festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus – kviečia jau XXI kartą. Per šiuos metus festivalis augo, stiprėjo ir tapo tradicija, be kurios būtų sunku įsivaizduoti vasarą Šiauliuose.
Paroda
įrengta Chaimo Frenkelio vila parke, kur galite mėgautis ryškiausiais Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atsiminimais, įamžintais fotografijose.


13:00 val. ekskursija su gidu „Chaimo Frenkelio vilos architektūra ir interjeras“. Būtina išankstinė registracija.

Chaimo Frenkelio vila-muziejus su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė erdvė Šiauliuose. Chaimas ir Dora Frenkeliai vilą – dviejų aukštų gyvenamąjį namą – 1908 m. pastatė šalia klestinčio savo odų perdirbimo fabriko. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pradžios moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi medžio apdaila, puošniais lipdiniais.

Ekskursijos dalyviai kviečiami naujai pažvelgti į vilą ir pažinti pastato architektūrinę estetiką, atrasti interjero stiliaus įvairovę, įsigilinti į simboliką, ornamentų motyvus, spalvas ir kt.

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (0 41) 52 43 89 arba elektroniniu būdu čia – https://www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Ekskursijos trukmė – 1 val.
Muziejaus lankymas ir ekskursija nemokama.

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)

 Atvertoje muziejaus ekspozicijos „Laisvę fotografijai!“ dalyje išvysite vertingiausius eksponatus iš muziejuje saugomos kolekcijos, kurioje – daugiau kaip 150 000 istorinės ir meninės fotografijos bei negatyvų, fotografijos gamybos priemonių, fotografinių spaudinių, dokumentų bei kitų su fotografija susijusių dalykų. Ekspozicijoje gausu įtraukių vietų – stilizacijų, rekonstrukcijų, virtualių ir patyriminių sprendimų.
„Fotosafaris“: virtuali
ų gyvūnų fotomedžioklė.
Šiuolaikin
ės technologijos leidžia fotografuoti netgi virtualią realybę. Kaip? Kviečiame išbandyti. Sukūrėme papildytos realybės žaidimą – „Fotosafaris“. Ieškok Fotografijos muziejaus erdvėse žaidimo QR kodų, skenuok juos, „gaudyk“ ir fotografuok ar filmuok papildytoje realybėje pasislėpusius gyvūnus. Taiklių kadrų!

 

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)

 Muziejuje išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po Našlaičių sodą.
 Antrajame muziejaus aukšte išvysite parod
ą „Tarpukario moters portretas“, skirta Stanislavos Venclauskienės 150-osioms gimimo metinėms. Ši moteris buvo išskirtinė savo laikotarpio asmenybė, palikusi ryškų ir šviesų pėdsaką gimtojo miesto ir šalies istorijoje.

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)

 Šiaulių istorijos muziejuje lankytojai išvys atvirų saugyklų ekspoziciją, parodančią „Aušros“ muziejaus eksponatų „aukso fondą“ ir nuolatinę ekspoziciją, atskleidžiančią Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.
Paroda „Tapiserijos mozaika: Lietuva – mano veidas“.
Tekstilinink
ės Agnietės Janušaitės-Vitkūnienės projektas „Tapiserijos mozaika: Lietuva – mano veidas“. Projektas vykdytas Kauno kultūros centro tekstilės studijoje „Gijų sodai“, jis buvo skirtas Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti. Prie projekto prisidėti buvo kviečiamas kiekvienas norintysis. Tris metus dalyviai buvo kviečiami išausti savo mintis ir jausmus Lietuvai, kūrė savo mažas tapiserijas, kurių net 950 tapo vieno didelio kūrinio dalimi. Kūrinį-mozaiką sudaro daug spalvotų kvadratėlių, bendrajame kontekste, visumoje kalbančių spalvotais ženklais ir simboliais. Bendrame didžiajame tekstilės kūrinyje visų dalyvių darbai buvo komponuojami pagal spalvas ir sudarė medžio kontūrą, kuris taip pat labai simbolinis.


12 val. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47) vyks ekskursija su jaunuoju archeologu ,,Šiaulių praeit