ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS „VIRUS’26“ | VIRUS ŠOKIS

Spektakliai

Lapkričio 11 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Šiaulių dramos teatre (Tilžės g. 155) vyks Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Deginanti trintis“.

 

APIE SPEKTAKLĮ

„Deginanti trintis“ – tai paralelinis mūsų pasaulio atspindys, kuriame laikas pailgėja ir peržengia įprastas ribas. Jame gyvena „Deginančios trinties“ būtybės – „šunyčiai“ ir „trynėjai“, kurios geba formuoti figūras pasitelkdamos savo neįprastus kūnus. Kaip ir mes, šios būtybės apsėstos noru turėti kuo daugiau ir varžosi niekada nesibaigiančioje kovoje dėl teritorijos.

APIE CHOREOGRAFĄ

Brandon Lagaert, gimęs 1992 metais Belgijoje, mokėsi aktorystės meno gimtajame Ghent mieste ir 2012 m. įstojo į Karališkąją Antverpo konservatoriją, šiuolaikinio šokio pedagogikos studijas. Po vienerių metų Brandon’ą priemė šokio trupė „Peeping Tom“, kurioje sėkmingai dirba iki šiol. Šiuo metu jis taip pat yra „Moeder and Kind“ kolektyvo dalis.

Brandon aktyviai bendradarbiauja su įvairaus profilio menininkais, pavyzdžiui, eksperimentuoja su kino menu Strasbūro teatre L’école de Théâtre Physique. Šokėjas-choreografas nuolatos gilina žinias ir įgūdžius įvairiose srityse įskaitant teatrą, šokį, kino meną, režisūrą ir ne tik, stengdamasis būti visapusišku menininku. Šis procesas susikūręs po pavadinimu „Kaiho“.

Po kūrinio „Vader“, kuriuo šokėjas-choreografas ir pradėjo savo karjerą „Peeping Tom“ trupėje, Brandon sukūrė spektaklį „Subdued“ iš dalies likusios nepanaudotos medžiagos. Už šį spektaklį jis buvo apdovanotas „Išskirtinio atlikimo” apdovanojimu Kopenhagos tarptautiniame choreografijos konkurse.

2016 m. Brandon Lagaert gavo „BILL Award“ apdovanojimą jauniems ir būsimiems Belgijos menininkams kategorijoje „Vizualieji menai“.

ŠOKA TARPTAUTINĖ ŠOKIO TEATRO „AURA“ TRUPĖ:

Chih-Yuan Yang (Taivanas), Ester Bega (Albanija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Kris Dao Nicholls (Australija), Marine Fernandez (Prancūzija), Natsuho Matsumoto (Japonija), Pepe Jaimes (Meksika).

 

  

Bilieto kaina 8 Eur / 6 Eur. Nuoroda į bilietus: https://bit.ly/3nyA9Ac

Spektaklio anonsas: https://bit.ly/3EuapMd

  

 

ARTĖJANTYS FESTIVALIO „VIRUS'26“ RENGINIAI

 

VIRUS PERFORMANSAS
Lapkričio 20 d., šeštadienį, 18.30 val.
Audiovizualinis Alexo Franzo Zehetbauerio performansas „AyH“ (Austrija)
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

VIRUS MENAS
Lapkričio 26 d., penktadienį, 17.00 val.
„MO MUZIEJUS ŠIAULIUOSE. 90-ŲJŲ DNR: kultinės parodos fragmentai“, Kauno šokio teatro „Aura“ performansas „Atvirų širdžių iliuzija“, Mato Janušonio viešų erdvių meno projekto „Elektrinis piemuo“ pristatymas, garsinė scenografija – OBCDN
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

VIRUS ŠOKIS
Gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 18.30 val.
Vilmos Pitrinaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas”
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

VIRUS TEATRAS
Gruodžio 19 d., sekmadienį, 18.00 val.
Vizualinių eksperimentų teatro „Kosmos Theatre“ spektaklis „Kafka Insomnia“. Bilieto kaina 8 Eur / 6 Eur. Nuoroda į bilietus  https://bit.ly/3EpsvyQ
(Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažoji salė, Tilžės g. 155)

 

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė
Organizatorė – Šiaulių dailės galerija
Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius

 

Detalesnė informacija apie festivalio renginius: https://bit.ly/2XPUesQ

  

 

TARP DVIEJŲ VIRUSŲ

Šiuolaikinio meno festivaliui „Virus atėjo pranašiški laikai. Tenka lenktyniauti su ne tik su naujausiomis mados ir meno tendencijomis, bet ir su planetą siaubiančiu Covid-19 virusu. Vienas virusas užkrečia žmonių vaizduotę laisvės ir grožio idėjomis, kitas stumia į nežinią ir mirtį, tad ir festivalio situacija dvilypė. Skelbdami meno galią turime skaitytis su viruso pavojais. Tai privertė jau antrus metus atsisakyti daug metų vykusio didžiojo „Virus“ madų renginio, tačiau organizatoriai buvo paskatinti ieškoti alternatyvų.
Šiemet šiuolaikinio meno festivalis „Virus‘26“ pristatys dvi monumentalias Mato Janušonio ir Mariaus Puskunigio skulptūras, kurios įsikurs miesto centre. Kostiumo meno elementai išliks spalvinguose ir provokuojančiuose Edvino Mikulskio ir Armos Aghartos performansuose. Kauniečiai teminėje parodoje pristatys atsakingai puoselėjamos aukščiausios kokybės tapybos tradiciją. MO muziejus aplankys Šiaulius su kultinės parodos „90-ųjų DNR“ versija. „Auros“ šokio teatras ne tik šoka! Pamatysime šokėjus kostiuminio performanso judesyje, o šio kolektyvo spektaklis „Deginantis trintis“ vėl gražins mus į ribinių kūno plastikos galimybių grožį. Austro Alexo Franzo Zehetbauerio performansas skelbs Vienos meno bendruomenės ir Šiaulių dailės galerijos bendradarbiavimo pradžią. Tikime, kad šio menininko pastangos maksimalizuoti keisčiausių garsų prasmes sugražins mums akustinių performansų svarbos pajutimą. Pirmą kartą festivalyje dalyvaus „Kosmos Theatre“ su spektakliu „Kafka Insomnia“. Dabar pandeminiai Kafkos laikai, absurdo ir rezignacijos daug, pažinti šias būsenas būtina norint išsikapstyti į šviesą. O siekiant laisvės labai reikia pasitikėjimo, drąsos veikti. Būtent apie tai galvoti kvies ekspresyvus Vilmos Pitrimaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas”. Nepaisant pandeminio viruso grimasų, menas nepraranda savo išskirtinių galių ir siūlo išeitis sutrikusioms sieloms. Todėl būkime kartu.