Virginijaus Kinčinaičio paskaita „Legendinės parodos „Nauji dokumentai“ pėdsakais"

Kiti renginiai

Lapkričio 9 d. – 18 d. kviečiame klausytis charizmatiškojo menotyrininko, dailės teoretiko, fotomenininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų apie fotografiją ciklo „Vaizdų gyvenimai VI".

Lapkričio 16 d., 17.30 val.
„Legendinės parodos „Nauji dokumentai“ pėdsakais"
„Nauji dokumentai“ buvo istoriškai svarbi Johno Szarkowskio kuruota dokumentinių fotografijų paroda Niujorko Modernaus meno muziejuje 1967 m. Parodoje buvo pristatyta Diane Arbus, Lee Friedlanderio ir Garry Winogrando kūryba. Labai greitai ji tapo naujos fotografijos krypties šaltiniu. Nuotraukos atrodė atsitiktinės, momentinės, vengiančios bet kokių kategorijų. Tai buvo fotografija, kuri pabrėžė šiuolaikinio gyvenimo konfliktus, tačiau pateiktus be cenzūros ar humanistinio sentimentalumo. Johnas Szarkowskis pabrėžė, kad iki tol dokumentinės fotografijos tikslas buvo parodyti, kas negerai su pasauliu. Tai buvo kvietimas jį taisyti. Tačiau ši nauja fotografų karta nukreipė dokumentinį požiūrį į asmeniškesnius tikslus. Jie siekė ne reformuoti gyvenimą, o pažinti jį.

Kviečiame atvykti į Fotografijos muziejų klausyti paskaitų gyvai arba stebėti tiesiogines transliacijas muziejaus Facebook profilyje.

Organizatorius: 
Fotografijos muziejus

Projektą iš dalies finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė