Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIAULIAI – SAVITŲ MUZIEJŲ MIESTAS

Beveik kiekvienoje kelionėje yra stotelė – „muziejus“. Aplankyti visus Šiauliuose esančius muziejus turbūt neužtektų savaitgalio – jų daugiau nei 20, o kai kurie jų – net vieninteliai Lietuvoje.

Vienas didžiausių šalyje

Šiaulių „Aušros“ muziejus turi net 8 padalinius. Tai muziejus, kuris buvo įkurtas daugiau nei prieš 100 metų, ir yra išskirtinis savo rinkinių ir ekspozicijų įvairove. Chaimo Frenkelio vila-muziejus su nuostabiu parku, fontanu bei tūkstančio žiedų rožynu – tai ypatinga vieta Saulės mieste. Muziejaus pastatas – retas XX a. pradžios moderno architektūros statinys, priklausęs stambiam odų perdirbimo fabriko savininkui. Vilos erdvėse galima susipažinti su Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra bei žydų paveldu. Venclauskių namai-muziejus – tai dar vienas išskirtinis architektūros paminklas, prabangus gyvenamasis namas, kuriame esanti ekspozicija pasakoja apie garsiąją XX a. pradžios šiauliečių šeimą. Atkurtas namų interjeras objektui suteikia dar daugiau unikalumo: išlikę to meto sienų dekorai – tai reta art nouveau, tautinio stiliaus trafaretinė tapyba. Fotografijos muziejus saugo didžiulę beveik 150 000 eksponatų bei kultūros vertybių kolekciją. Lankytojai čia gali trumpam tapti fotografais ir net „įlįsti“ į fotoaparato vidų. Modernios Šiaulių istorijos muziejaus erdvės bei jose esanti itin gausi atvirų saugyklų ekspozicija kviečia nusikelti į tolimą miesto praeitį ir „užsukti“ į miestiečio kasdienybę. Radijo ir televizijos muziejuje kviečiama apžiūrėti senuosius televizijos imtuvus, išgirsti grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus, ir patiems išbandyti telegrafo aparatą, bei Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Dviračių muziejuje taip pat galima nuveikti daug smagių dalykų: sužinoti beveik viską apie šią transporto priemonę, pamatyti 500 metų senumo dviračio kopiją, išbandyti sportinį plento dviratį ar velomobilį. Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus stebina lankytojus galimybe patyrinėti XIX amžiaus vėjo malūno erdves, autentišką grūdų malimo įrangą ar patiems išsikepti duonos.

Ir dar daugiau...

Šiauliuose yra tokių muziejų, į kuriuos užsuka arba ten sugrįžta kiekvienas mieste besilankantis turistas. „Rūtos“ šokolado muziejus, gyvenantis seniausiame šalies saldainių fabrike, kviečia lankytojus pasinerti į 4000 metų senumo istoriją, pamatyti vieną seniausių šokolado gėrimui skirtą puodelį bei didžiulį kakavos medį, o užsisakius edukaciją, pasigaminti savo saldainių. Katinų muziejaus erdvės, kuriose sukiojasi jų šeimininkai katinai, pilnos šio gyvūno atvaizdų bei siluetų, eksponatų iš viso pasaulio. „Valerijono“ vaistininkystės muziejus – tai įspūdinga kelionė laiku, kurioje įdomu sužinoti, kaip atrodė šimtmečio senumo vaistų receptai, išvysti seniau gaminamus ir fasuojamus vaistus bei vaistininko instrumentus, iš arčiau pamatyti retus ir žymius visame pasaulyje vaistinius preparatus. Geležinkelių muziejuje smalsuolių laukia siaurojo bei plačiojo geležinkelio garvežiai, siauruko vagonas ir kita technika, o taip pat išskirtinė galimybė „pasimatuoti“ mašinisto profesiją. Telefonijos muziejus, įsikūręs buvusioje miesto iždinėje ir turintis tikrą telefono būdelę, iš kurios galima paskambinti draugui, stebina lankytojus itin gausia, įvairių laikmečių bei modelių, telefonu kolekcija. Centų kambarys – ne muziejus, bet unikali vieta Saulės mieste: kambarys, sostas, Vyčio Kryžius – viskas dekoruota iš lietuviškos valiutos monetų, centų bei litų, kuriuos paaukojo šalies gyventojai.

Ir tai dar ne viskas!

Angelų, Šiaulių apygardos teismo teismų istorijos, Kino, Policijos, Vandentvarkos, Stasio Gliaudžio gamtos muziejai – tai taip pat įdomios Šiaulių miesto vietos, kuriose galima atrasti, pažinti, nustebti. Norint aplankyti šiuos objektus, būtina išankstinė rezervacija.

Atsiliepimai

Komentuoti